autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

Zamknięta droga
Transport

Zamknięta droga? Odpowiednio ją zabezpiecz!

Często na polskich drogach zachodzą różnorodne okoliczności. Zdarzają się różnorodne wypadki, remonty czy przebudowy, które oczywiście zaburzają także i płynność ruchu. Z pewnością takie sytuacje są świetnie znane i jednocześnie znienawidzone przez każdego kierowcę. Niemnie jednak biorąc pod uwagę stan dróg w naszym kraju, musimy jednocześnie mieć na względzie to, że remonty i pewne przebudowy są konieczne, by podnieść bezpieczeństwo ruchu i jednocześnie, by zapewnić kierowcom komfort jazdy. Drogowcy dobrze wiedzą, że często ich praca wymaga tego, by niektóre zjazdy i drogi po prostu zamknąć i na jakiś czas po prostu wyłączyć z ruchu. Muszą oni mieć jednak świadomość tego, że wymaga to odpowiedniego oznakowania i zabezpieczenia. Wobec tego jak można zabezpieczyć zamkniętą drogę?

Znaki informacyjne z pewnością się przydadzą!

Znaki drogowe informacyjne z pewnością są świetnie znane każdemu z kierowców. Jak sama nazwa wskazuje, ich rolą jest po prosu informowanie. Te, które znajdują się na polskich drogach zazwyczaj przybierają kolory białego znaczku na niebieskim tle. Niemniej jednak znaki informacyjne sprawdzą się również podczas zabezpieczania zamkniętej drogi. W takim wypadku będą one chociażby informowały kierowców o konieczności zawrócenia lub po prostu o braku przejazdu przez daną drogę. Co więcej, znaki informacyjne mogą przyjmować również formę tablicy, na której zamieszczone będą wskazówki lub różnorodne inne zapiski odnośnie tego w których godzinach droga jest nieprzejezdna lub w którym kierunku można się udać do najbliższego objazdu. W ten sposób drogowcy znacznie ułatwią życie kierowcom, którzy z pewnością będą im wdzięczni za to, że odpowiednio wcześnie zostali poinformowani o ewentualnych utrudnieniach.

Nie zapominajmy o barierkach drogowych!

Znaki drogowe oczywiście powinny znajdować się na przysłowiowej „pierwszej linii” i odpowiednio wcześnie informować kierowcę o utrudnieniach. Niemniej jednak bariery drogowe również stają się absolutnie niezbędne. Jest to swojego rodzaju finalne zabezpieczenie w momencie, kiedy kierowcy przez przypadek nie dostrzegą znaków lub dalej uparcie będą zmierzali w danym kierunku. Barierki te zwykle powinny zostać odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru i jednocześnie kolorów. Zwykle występują one w barwie biało czerwonej, gdyż to właśnie one są najlepiej widoczne. Takie barierki skutecznie powstrzymają kierowców przed skrętem czy zjazdem w zamkniętą drogę, a jednocześnie pozwolą fachowcom spokojnie wykonywać swoje obowiązki.