autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

Import z Chin na zlecenie - czy to się opłaca?
Transport

Import z Chin na zlecenie – czy to się opłaca?

Polscy przedsiębiorcy szukają nowych pomysłów na to, by prowadzić opłacalne interesy. Trudno się temu dziwić, bo przecież nikt nie chce prowadzić nierentownego biznesu. Jednym z pomysłów, w ostatnich latach coraz popularniejszym, jest import z Chin różnego rodzaju towarów. Często jest on zlecany wyspecjalizowanym w tym zakresie firmom, które pomagają w sprowadzaniu produktów do Polski. Czy korzystanie z ich usług jest opłacalne?

Import z Chin z pośrednikiem – opłacalny i bezpieczny

Import z Chin i sprzedaż w Polsce to dobry sposób na to, by zarobić. Towary w Chinach zwykle są bardzo tanie, jeśli porównać je do zarobków przeciętnego Polaka oraz analogicznych produktów wytworzonych na terenie Europy. Tym samym chińskie towary są bardzo atrakcyjne. Ważne jest jednak, by kupić je z pewnego źródła. Chodzi tu o to, by sprzedawcą była legalnie działająca firma, która rzeczywiście może spełnić oczekiwania europejskich klientów. Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, że towary proponowane przez producenta lub hurtownika w ogóle mogą być dopuszczone do sprzedaży w Polsce. W zależności od charakteru towaru mogą być potrzebne certyfikaty, odpowiednie atesty oraz badania. Ogromnym i kosztownym błędem byłby zakup towaru bez upewnienia się, że będzie można go odsprzedać. Trzeba jednak pamiętać, że przeciętny polski przedsiębiorca nie ma wystarczającej wiedzy w tym temacie ani czasu, by ją zdobyć. Dlatego właśnie warto rozważyć import z Chin na zlecenie z pomocą pośrednika. Dlaczego? Bo stawiając na to rozwiązanie pośrednik bierze na siebie obowiązek sprawdzenia wszystkich informacji na temat produktu, który ma zostać dostarczony do Polski. Ponadto z punktu widzenia polskich i europejskich przepisów to on jest importerem i wprowadza towar na rynek, a nie zlecający mu import klient.

Pomoc w imporcie to ogromne ułatwienie

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z pomocy w imporcie to ogromne ułatwienie. Dzięki takiemu wsparciu przedsiębiorca może liczyć na fachową pomoc w tym wyjątkowo trudnym i wieloaspektowym zagadnieniu. Zdecydowanie zwiększa to szansę na to, że przedsięwzięcie zostanie zakończone sukcesem. A o to przecież chodzi – by zarobić. Przed podjęciem decyzji o współpracy koniecznie trzeba przekalkulować jej opłacalność. Zwykle jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla importera, z którego pleców pośrednik ściąga duży ciężar. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie osoby, które zajmują się importem na zlecenie, mają takie samo doświadczenie i możliwości. Z tego też powodu przed podjęciem decyzji o współpracy, powinno się spisać dokładną umowę, która określa obowiązki obu stron. Przyszły importer powinien też zaakceptować cennik pośrednika, bo to na jego podstawie dojdzie do rozliczenia. Cennik ten przyda się też do oszacowania opłacalności takiego przedsięwzięcia.

Porównanie dostępnych ofert i opinie klientów

Zanim zdecydujesz się skorzystać z importu z Chin na zlecenie, powinieneś porównać różne oferty specjalizujących się w tym zakresie firm. Sprawdź, co wchodzi w ich zakres. Koniecznie sprawdź też rekomendacje fachowców. Na ich korzyść będą opinie zadowolonych klientów oraz zakończone powodzeniem umowy. Im większe i dłuższe doświadczenie ma firma, której możesz zlecić import, tym lepiej. W końcu każda sfinalizowana umowa, to po prostu więcej doświadczenia i obycia w zasadach rządzących importem.

Upewnij się też, że polski, bezpośredni importer z Chin współpracuje z prawnikiem, który zna się na prawie międzynarodowym. Przepisy dotyczące handlu, przewozu dóbr i ich odsprzedaży mogą się zmieniać, więc ktoś musi trzymać rękę na pulsie. Równie ważne są kwestie podatkowe, które w Polsce są stale nowelizowane. Dlatego też szczególnie ważne jest obserwowanie aktualnej sytuacji prawnej oraz pewność, że firma pomagająca w imporcie doskonale radzi sobie z nadążaniem za tymi zmianami.