autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

Serwis pojazdów komunalnych
Technologie

Serwis pojazdów komunalnych- jaki wybrać, co obejmuje?

Regularnie i mocno eksploatowane maszyny komunalne muszą być poddawane cyklicznym przeglądom. Dzięki nim można zachować ich skuteczność działania i nieprzerwaną pracę. Wiele firm decyduje się na tak zwaną stałą usługę serwisową, która jest świetną propozycją dla podmiotów posiadających dużą flotę pojazdów, które wymagają stałej kontroli.

Samochody komunalne- jakie są ich typy?

Serwisu wymagają wszystkie pojazdy specjalne, które są intensywnie użytkowane w mieście, jak i poza nim. Wśród takich maszyn można wymienić przede wszystkim śmieciarki, pojazdy asenizacyjne, piaskarki, pługi śnieżne, beczkowozy czy nadwozia kontenerowe. Z pewnością najpopularniejszym i najczęściej spotykanym pojazdem komunalnym jest śmieciarka.

Serwis pojazdów komunalnych- jaką firmę wybrać?

Aby zachować sprawność swoich samochodów, niezwykle ważne jest postawienie na profesjonalny serwis pojazdów komunalnych. Inwestycja w tego typu maszyny to duży koszt. Aby jednak mogły spełnić one swoje funkcje, muszą być sprawne i niezawodne. Z tego względu warto zdecydować się na ofertę serwisu, który dysponuje nowoczesnym warsztatem i jest w stanie zrealizować nawet skomplikowane naprawy. Warto zwrócić uwagę także na wiedzę i umiejętności zatrudnionych w nim osób. Dobrze, jeśli podejmują się oni różnego typu prac i nie boją się wyzwań. Dla firm istotny jest też sam czas naprawy. Im jest on krótszy, tym lepiej. Niektóre serwisy posiadają wiele części na miejscu, co skraca czas realizacji naprawy.

Co oferują serwisy maszyn komunalnych?

Serwis pojazdów komunalnych zajmuje się między innymi:

  • obsługą serwisową urządzeń, wymianą części eksploatacyjnych i naprawą podzespołów,

  • automatyką, diagnostyką i naprawą układów zautomatyzowanych zabudowy,

  • diagnostyką i naprawianiem usterek układów elektronicznych,

  • eliminacją usterek instalacji elektrycznych,

  • ślusarstwem i spawalnictwem,

  • naprawą układów hydraulicznych,

  • regeneracją zwrotnic, drążków reakcyjnych, naprawą przednich belek,

  • piaskowaniem i malowaniem,

  • obróbką skrawaniem, frezowaniem, toczeniem czy wytaczaniem,

  • mechaniką i elektromechaniką pojazdów.

Warto skorzystać z serwisu producenta, od którego dana maszyna została zakupiona. Serwis pojazdów komunalnych ma często w swojej ofercie stałą umową serwisową. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Dzięki niemu mamy stały dostęp do zautoryzowanego serwisu i nie musimy zatrudniać mechaników o odpowiednich kwalifikacjach. Zaletą stałego serwisu jest też bieżąca ocena stanu technicznego pojazdu i brak jakichkolwiek nieprzewidzianych przestojów.