autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

Wynajem długoterminowy
Motoryzacja

Wynajem długoterminowy auta i jego przewaga nad zakupem pojazdu

Usługa wynajmu długoterminowego auta jest skierowana głównie do osób, które w zamian za opłatę abonamentu chcą mieć praktycznie nieograniczony dostęp do wybranego pojazdu. Dzięki temu osoba wynajmująca samochód nie musi ponosić żadnych zobowiązań z tytułu korzystania z auta.

Wynajem długoterminowy auta osobowego — dlaczego warto?

Długotrwały wynajem samochodu to usługa skierowana głównie do firm i osób prywatnych. Jej najważniejszym atutem jest pełna niezależność. Klient nie ma żadnych zobowiązań wobec użytkowanego auta, a to oznacza:

  • zero wydatków z tytułu napraw,
  • brak konieczności opłaty ubezpieczenia,
  • brak przeglądów technicznych itd.

Mówiąc wprost: wystarczy podpisać umowę, zapłacić abonament, siadać i tankować. I to wszystko w cenie opłat, których wysokość jest jasno określona przez faktycznego właściciela pojazdu, czyli np. firmę Best-Rent.

Wynajem aut na długi termin — oferta elastyczna

Zaletą najmu długoterminowego, a więc takiego, którego czas obowiązywania wynosi co najmniej 12 miesięcy, jest możliwość dopasowania usługi do własnych osób. Z reguły firmy wynajmujące auta mają w swej flocie pojazdy z różnymi udogodnieniami, w tym:

  • rozbudowanym systemem nagłośnienia,
  • klimatyzacją strefową,
  • wysokiej jakości wykończeniem itd.

Wybierając konkretny pojazd, klient może zdecydować, czy chce skorzystać z danych udogodnień. Mówiąc wprost: personalizuje swoje oczekiwania, dzięki czemu łatwiej je spełnić. Istnieje również możliwość skorzystania z innych, dodatkowych pakietów usług, np. tymczasowego zwiększenia limitu kilometrów.

Długoterminowy wynajem auta, a jakość samochodu

W ramach wynajmu długoterminowego samochodu użytkownik jest zobowiązany do jego serwisowania w konkretnym ASO. Bez obaw! Właściciel auta zwraca koszty poniesione z tytułu serwisu. Co więcej, w związku z tym, że naprawy są realizowane w Autoryzowanym Serwisie, stan samochodu jest naprawdę zadowalający. Pojazd jest naprawiany wyłącznie z wykorzystaniem oryginalnych części, a do jego napraw przystępuje wykwalifikowany zespół serwisantów. Co więcej, wszystkie naprawy są ewidencjonowane w dokumentacji serwisowej pojazdu, dzięki czemu jego użytkownik może na bieżąco monitorować stan techniczny wynajmowanego samochodu. I jeszcze jedno: wynajem długoterminowy zmusza kierowcę do zachowania większej ostrożności za kierownicą.

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie kontestował zasadność wynajmu długoterminowego samochodów. Z drugiej jednak strony jest to prosty (i tani) sposób na to, aby po realizacji kilku formalności móc podróżować autem z co najmniej średniej półki cenowej.