autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

samochod
Motoryzacja

Samochód w leasingu bez opłaty wstępnej

W obecnych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się nad wzięciem samochodu w leasing bez opłaty wstępnej. Warto zapoznać się z najważniejszymi aspektami tego rozwiązania.

Czym jest opłata wstępna?

Opłata wstępna inaczej nazywana jest czynszem inicjalnym. Stanowi ona jeden z podstawowych warunków zawarcia umowy leasingowej. Wkład własny wnoszony jest przez przedsiębiorcę do firmy leasingowej, która udziela finansowania. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie finansowania pojazdu. 

Leasing bez opłaty wstępnej

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy możliwe jest wzięcie leasingu bez opłaty wstępnej. W tym przypadku wysokość czynszu inicjalnego musiałaby zostać określona na 0%. Leasing bez wkładu własnego jest możliwy, jednak aby go otrzymać należy pozytywnie przejść przez weryfikację. Firmy leasingowe stosują bardzo zróżnicowane kryteria wobec przedsiębiorców – ale w ofercie VW FS na finansowanie samochodów marki CUPRA przedsiębiorcy mają możliwość użytkować nowy samochód bez opłaty wstępnej – więcej informacji znajdziesz na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat 

Pełna procedura

Leasing auta osobowego bez opłaty wstępnej zazwyczaj wymaga przejścia pełnej procedury. Takie rozwiązanie nie jest możliwe przy zastosowaniu procedury uproszczonej, która wymaga przedstawienia przez klienta jedynie wniosku z niezbędnymi dokumentami. W przypadku pełnej procedury dokładnie badana jest zdolność kredytowa przedsiębiorcy. Wymaga to złożenia szeregu niezbędnych dokumentów, które będą potwierdzały dobrą sytuację finansową firmy. Wśród nich można wskazać między innymi zestawienia z księgi przychodów i rozchodów, deklaracje podatkowe oraz zaświadczenia o braku zaległości podatkowych.

Rodzaj środka trwałego

Możliwość skorzystania z leasingu bez opłaty wstępnej wiąże się również z rodzajem wybranego środka trwałego. Najłatwiej takie finansowanie uzyskać w przypadku chęci wzięcia w leasing popularnych marek pojazdów, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku. Wśród nich można wskazać na przykład taką markę jak SEAT – sprawdź szczegóły na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/firma 

Leasing dla nowych firm

Leasing auta osobowego bez wpłaty własnej to rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorstw, które już jakiś czas funkcjonują na rynku i mają ugruntowaną pozycję. Firmy, które funkcjonują na rynku krócej niż dwanaście miesięcy, zazwyczaj są zobowiązane do wniesienia dość wysokiej opłaty wstępnej, która może sięgać nawet do dwudziestu procent. W niektórych przypadkach nowe firmy mogą przedstawić leasingodawcy dodatkowe zabezpieczenie, które będzie zastępowało wysoką opłatę wstępną. Może to być na przykład poręczenie innej firmy lub blokada środków na koncie.

Z czym się wiąże brak opłaty wstępnej?

Brak wniesienia opłaty wstępnej na pojazd marki CUPRA może się wiązać z pewnymi konsekwencjami, których przedsiębiorca powinien być świadomy. Przede wszystkim bez opłaty wstępnej comiesięczne raty mogą być odpowiednio wyższe. Zwiększona może być również kwota wykupu środka trwałego na koniec umowy.

O czym pamiętać?

Decydując się na leasing bez opłaty wstępnej warto pamiętać o kilku istotnych aspektach tego rozwiązania. Brak konieczności wniesienia opłaty wstępnej sprawi, że comiesięczne raty będą wyższe. Dlatego warto przeanalizować wysokość rat leasingowych na taką markę pojazdu jak SEAT. Jest to niezbędne dla zaplanowania budżetu przedsiębiorstwa oraz utrzymania jego płynności finansowej na odpowiednim poziomie.