autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

Dodatek do paliwa
Motoryzacja

Jaki preparat do oleju silnikowego wybrać?

Każdy posiadacz auta chce, aby jego samochód był jak najdłużej sprawny i nie wymagał naprawy. Używanie samego oleju do silnika nie wystarczy, aby auto przez dłuższy czas nie wymagało ingerencji mechanika. W ostatnim czasie bardzo duża ilość kierowców decyduje się na preparat do oleju silnikowego, taki jak dodatek ceramiczny. Z tego tekstu dowiesz się, co to jest ceramiczny dodatek do oleju silnikowego, dlaczego warto go używać oraz jak go stosować.

Czym jest ceramiczny dodatek do oleju?

 

Ceramiczny dodatek do oleju to preparat do silnika, który aplikowany jest przez wlew oleju silnikowego. Ten dodatek do silnika rozprowadzany jest po silniku podczas jazdy. Dzięki niemu możliwe jest zapobieganie uszkodzeniom i ścieraniu się elementów silnika. Co więcej, ceramiczny dodatek do oleju z łatwością zaaplikujemy sami – bez pomocy mechanika i bez potrzeby wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wiadomo, regularne używanie samochodu powoduje ścieranie i odkształcanie się metalowych elementów pojazdu. Dodatkowo mogą również pojawić się mikrodefekty czy ubytki. W celu uniknięcia wyżej wymienionych negatywnych skutków używania samochodu należy jak najszybciej zacząć używać ceramiczny dodatek do oleju. Ten preparat do oleju silnikowego z pewnością i w szybkim czasie zregeneruje nasz samochód.

Dlaczego warto stosować dodatek ceramiczny do oleju?

 

Ceramiczny dodatek do oleju jest ceniony za to, że w szybkim czasie jest w stanie odmłodzić silnik samochodu. Ten rodzaj preparatu czyni jazdę autem bardziej ekonomiczną – zmniejsza on tarcie i zwiększa wydajność silnika, co może zredukować spalanie nawet o 15%. Olej ceramiczny wytwarza warstwę ochronną, która spowalnia zużywanie się mechanicznych elementów jednostki napędowej. Następną zaletą dodatku ceramicznego jest wyciszenie i wyrównanie pracy silnika, ułatwienie rozruchu zimnego silnika oraz poprawa dynamiki jazdy. Ten preparat jest łatwy w użyciu – każdy bez problemu poradzi sobie z jego aplikacją. Pozytywne efekty działania oleju ceramicznego widoczne są już po przejechaniu 200 km od momentu aplikacji środka.

Stosowanie ceramicznego dodatku do oleju

Stosowanie ceramicznego dodatku do oleju jest niezwykle proste. Jego stosowanie wygląda następująco: 1. Rozgrzej silnik do 80-90 stopni. 2. Wyłącz silnik. 3. Wlej odpowiednią ilość oleju do wlewu do oleju – na każdym opakowaniu widnieje informacja o tym, jaka ilość jest wymagana. 4. Włącz silnik i pozostaw go na biegu jałowym na około 15 minut. 5. Wyłącz silnik. Trzeba pamiętać, że po zastosowaniu oleju z dodatkiem ceramicznym należy przez kolejne 200 km jeździć na niskich obrotach, ponieważ preparat ten potrzebuje czasu, aby dokładnie rozejść się po wnętrzu silnika. Cały proces ceramizacji będzie trwał przez około 1500 km. W przypadku tej informacji również należy upewnić się poprzez sprawdzenie tego na etykiecie produktu. Każda firma może mieć inne wymagania. Olej z dodatkiem ceramicznym może zdziałać naprawdę niesamowicie dużo przy regeneracji silnika. Jednak należy pamiętać, że nie jest możliwe dzięki niemu naprawienie każdej usterki w samochodzie. Żadne preparaty nie działają w ten sposób. Jeżeli decydujemy się na zakup samochodu to powinniśmy być świadomi tego, że od początku i regularnie trzeba o niego dbać. Regularne przeglądy oraz samodzielna obserwacja to podstawa. Warto również udawać się tylko do sprawdzonych i zaufanych mechaników samochodowych. Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go zaaplikować.