autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

jak wysłać paczkę paczkomatem
Motoryzacja

Jak wysłać paczkę paczkomatem?

Można zaobserwować, że paczkomaty z roku na rok stają się coraz popularniejszym narzędziem, które służy do wysyłki różnych paczek. Są nie tylko wygodne, ale również pozwalają stosunkowo szybko nadać paczkę praktycznie w dowolnej chwili. Nie ma konieczności czekania na kuriera. Klient ma w ten prosty sposób ogromną swobodę działania. Nie wszyscy jednak wiedzą jak wysłać paczkę paczkomatem.

Co trzeba zrobić w pierwszej kolejności?

W pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie i wygenerować list przewozowy. Będzie on bowiem zawierał kod nadania. Wspomniany proces w najprostszym możliwym ujęciu polega na uzupełnieniu danych, które są konieczne do wykonania usługi transportowej. Należy zatem dokładnie wypełnić wszystkie dane związane z nadawcą i odbiorcą. Nie można oczywiście zapomnieć o określeniu wagi, wielkości i zawartości przesyłki. Można również wybrać godziny doręczenia. Trzeba pamiętać, aby zaznaczyć opcję „sam dostarczę paczkę do paczkomatu”. Kolejnym etapem będzie wydrukowanie etykiety z danymi transportowymi. Godny uwagi jest fakt, że wypełnienie wszystkich pól umożliwi przejść do następnych kroków, które doprowadzą użytkownika do nadania paczki. Istotne znacznie będzie miało także dokonanie płatności. Rekomendowane jest wybranie opcji płatności szybkim przelewem. Dzięki temu możliwe będzie szybsze umieszczenie paczki w skrytce.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki

Osoby, które są zainteresowane nadaniem paczki muszą dysponować numerem listu przewozowego. Następnie można wybrać się do wybranej przez siebie skrzynki paczkomatowej. Nie można oczywiście zapomnieć o zabezpieczeniu przesyłki przed ewentualnym uszkodzeniem. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że właściwie zapakowana paczka dotrze bez szwanku do określonego odbiorcy. Warto zastosować odpowiednie opakowanie zewnętrzne. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie pudełka kartonowego, a także zabezpieczeń wewnętrznych. Dzięki temu możliwe będzie unieruchomienie towaru. Należy pamiętać o zaklejeniu pudełka taśmą. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że nie dojdzie do rozszczelnienia czy ewentualnej utraty zawartości, a kurier bezpiecznie dostarczy paczkę.

Paczkomat wysyłka – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli zlecenie będzie założone, paczka zabezpieczona, a etykiety naklejone, użytkownik może wybrać się do wybranego przez siebie paczkomatu. Warto wiedzieć, że obsługa wspomnianego urządzenia nie jest skomplikowana. Godny uwagi jest również fakt, że kolejność postępowania jest bardzo dokładnie zobrazowana na ekranie paczkomatu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na ekranie dotykowym będą wyświetlały się polecenia, które trzeba wykonywać. W pierwszej kolejności należy kliknąć „dalej”, a później „nadaj przesyłkę”. Następnie wystarczy nacisnąć „mam już paczkę ze specjalną etykietą”. W tym momencie użytkownik może zeskanować paczkę. Należy dokonać tej czynności przy laserze, który będzie świecił na czerwono. Skanowany będzie kod kreskowy, który widnieje na etykiecie. Trzeba go zeskanować. Urządzenie otrzyma istotne informacje związane z gabarytami paczki. Jest to możliwe dzięki informacjom, które zostały wprowadzone do systemu w trakcie rejestracji. Na tej podstawie będzie otworzona właściwa skrytka, która zmieści określoną paczkę. Zadaniem użytkownika będzie włożenie paczki do skrytki i jej zatrzaśnięcie. W tym momencie należy kliknąć „drukuj potwierdzenie”. Godny uwagi jest fakt, że obsługa omawianego urządzenia nie zajmie dłużej, niż 20 sekund. Warto wiedzieć, że paczkomaty funkcjonują obecnie na terenie całej Polski. Z roku na rok rośnie ich liczba.