autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

dywaniki samochodowe
Motoryzacja

Dywaniki samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Choć nowoczesne samochody znacznie się zmieniły od tych, które jeździły po drogach jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak łączy je wszystkie jeden, bardzo szczególny dla kierowcy element wyposażenia. Mowa tu oczywiście o dywanikach samochodowych. Dlaczego warto je mieć, a także, z jakiego powinny one być wykonane materiału?

Dlaczego warto mieć dywaniki samochodowe?

Co konkretnie sprawia, że dywaniki samochodowe to taki ponadczasowy element wyposażenia samochodu? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że dzięki nim możliwe jest zachowanie w samochodzie naprawdę bardzo dobrego poziomu czystości. Pamiętać bowiem trzeba o tym, że wraz z butami wnosi się do auta naprawdę ogromne ilości brudu. Szczególnie widoczne jest to w czasie zimy i jesieni, gdy na butach znajduje się nie tylko błoto, lecz również śnieg, a także sól drogowa. Bez takiego dywanika bardzo szybko doprowadziłoby się do ruiny wykładzinę auta. Dywaniki można natomiast szybko wyczyścić, a często nawet prać.
Nie da się również ukryć tego, że dobrze dobrane dywaniki mogą stanowić naprawdę piękną ozdobę wnętrza samochodu.

Z jakiego materiału powinny być wykonane dywaniki samochodowe?

Żeby jednak dywaniki samochodowe mogły spełniać swoje zadanie jak należy, muszą one być wykonane z odpowiedniego materiału. Na rynku znaleźć można dwa rodzaje dywaników i są to wersje gumowe oraz materiałowe. Czym się one charakteryzują?
Dywaniki gumowe polecane są przede wszystkim na zimę. Co prawda nie prezentują się one tak dobrze jak modele materiałowe, lecz są one od nich znacznie mocniejsze, a także wygodniejsze. Przede wszystkim pamiętać trzeba, że guma zatrzymuje na sobie całe zabrudzenie, włącznie z wilgocią. Dzięki temu nie roznosi się ona po całym aucie. Co jednak najważniejsze, takie dywaniki są naprawdę mocne i odporne na zniszczenie, a przy tym bardzo łatwe w czyszczeniu.
Jeśli natomiast przyjdzie wiosna i ilość wnoszonego brudu do auta spadnie, poleca się postawić na o wiele estetyczniejsze i ładniejsze dywaniki materiałowe. Co prawda nie są one tak odporne na zniszczenie oraz nie są tak wygodne w czyszczeniu, jak modele gumowe, ponieważ brud potrafi dość głęboko wniknąć we włókna, to jednak prezentują się naprawdę pięknie i rewelacyjnie poprawiają wygląd wnętrza auta. Jest to więc propozycja idealna na lato, gdy wygląd liczy się znacznie bardziej, a ilość brudu jest o wiele mniejsza.
Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, aby kupować dywaniki konkretnie dedykowane do danego samochodu, ponieważ posiadają one dobrze wykonane wycięcia i miejsce na rzepy, które gwarantują idealną pozycję dywaników na podłodze.